BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Varga Mihály szerint az egészségügy jó irányba halad

A kormány folytatja az egészségügy fejlesztését, az ágazatban dolgozók megbecsülését és az infrastruktúra fejlesztését is - mondta a pénzügyminiszter a Szent Margit Kórház Margit-napi ünnepségén Budapesten. Orvosi eszközök beszerzését is megígérte.

2023. június 9. péntek, 14:22

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Varga Mihály szerint a koronavírus-járvány is rávilágított
arra: nem szabad, hogy a magyar egészségügyi ellátás, az eszközök beszerzése 
külső szereplőkön", múljon, ezért fontos az ágazat további
erősítése. Ezzel kapcsolatban elmondta, 57 olyan hazai egészségipari beruházást
támogatott eddig a kormány, amelyek az egészségügyben nélkülözhetetlen
eszközöket 
 orvosi maszkokat, kesztyűket, kötszereket  gyártják.    

Kitért arra, hogy

a koronavírus-járvány kitöréséig 91 kórházat, 54 rendelőintézetet és 107 mentőállomást újítottak fel, míg 23 új rendelőintézet és 34 mentőállomás újonnan épült az országban kormányzati forrásból.

A kormány a 2024-es költségvetés tervezetében 3200 milliárd forintot szán egészségügyi célokra

Ez 420 milliárd forinttal több, mint az idén. Ez a jövő évi
előirányzat kétezer 
milliárd forinttal több, mint 2010-ben volt – jegyezte meg.

A tárcavezető az egészségügyi béremelésekről azt
mondta, a kormány folytatja a kétlépcsős szakdolgozói béremelési programot, az
idei júliusi 18 százalékos emelés mellett a jövő évi költségvetési tervezetben
erre 200 milliárd forint áll rendelkezésre.

Emelkednek a gyógyszertámogatásra, az egészségbiztosítás
pénzbeli ellátásaira, valamint a mentőjárművek beszerzésére fordítható források
is
 – tette hozzá Varga Mihály, aki kiemelte,

biztosítani fogja a kormány, hogy az ágazatban megkezdett fejlesztések, beruházások folytatódjanak.

2024-ben is lesznek olyan beruházások, amelyre a fedezetet
nem tudjuk teljes egészében biztosítani, ezek halasztódni fognak, de az
egészségügyben nem lesz ilyen, erre a fedezet rendelkezésre áll – jelentette ki
a pénzügyminiszter.
    

Beszélt arról is, hogy kormánydöntés értelmében további
orvosieszköz-beszerzések lesznek, így a kormány folytatja a CT, az MR, a
röntgengépek és mammográfiás berendezések
beszerzését is az elmúlt évekhez
hasonlóan.    

Nagy Mihály kórházigazgató arról beszélt, hogy az
intézményben az elmúlt években számos felújítás történt; épületenergetikai
beruházásokat valósítottak meg, megújult a konyha, valamint korszerű
orvostechnikai eszközöket szereztek be.

Kitért arra, hogy a koronavírus-járványt „mindenki
megszenvedte", azonban a kórház munkatársi közössége még jobban
összekovácsolódott a pandémia idején. Tapasztalatai szerint az itt végzett orvosi
munkával a betegek is elégedettek.

Így spórol a kormány az Egészséges Budapest Programon - Már 20 milliárdot visszatartottak
A jövő évi költségvetésben az idei évi tízmilliárd forint helyett már csak 8,7 milliárdot szánnak a főváros és Pest megye egészségügyi intézményeinek fejlesztésére. A főváros és a kormány 2019-ben kötött egy megállapodást, hogy Karácsony Gergely támogatja a 2023-as atlétikai világbajnokság budapesti megrendezését, ezért cserébe évente a kormány 10 milliárd forinttal támogatja a budapestiek járóbeteg-ellátását. Másfél éve, hogy nem érkeznek meg a források. Bővebben >>>
Economx
Economx

Ez is érdekelhet