BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Máris fúrják az új szabadnapot?

Gazdasági indokokra hivatkozva ellenzik egyes munkaadók a nagypénteki munkaszüneti napot - derül ki a Magyar Nemzet szombati összeállításából.

2016. október 22. szombat, 08:25

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A lapnak Dávid Ferenc, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének főtitkára azt mondta, több tízmilliárd forintos kiesést okoz a gazdaságnak, ha 10-ről 11-re emelik a fizetett munkaszüneti napok számát.

Futó Péter, a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségének elnöke úgy értékelt: egy plusz munkaszüneti nap becslések szerint mintegy 0,3-0,4 százalékkal csökkenti a GDP-t, s a munkaerőhiány miatt is rossz az időzítés.

Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára pedig arról beszélt, hogy lesznek kereskedelmi cégek, amelyeket előnyösen és olyanok is, amelyeket hátrányosan érint a plusz szünnap.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet