BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Két energiacégbe vásárol be az állam

2013. október 17. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Két energiaipari társasággal is lezárulhatnak 2013 végéig a tárgyalások az állami tulajdonszerzésről − közölte cégnevek említése nélkül Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter. Folyamatosak a tárgyalások az érintett cégekkel, szolgáltatókkal.
Közben tegnap megjelent a november 1-jei lakossági áramárcsökkenést lehetővé tevő jogszabályok közül az energiahivatal rendszerhasználati díjakról szóló rendelete. A korábbi szabályozás nem minden esetre adott pontos útmutatást arról, hogy melyik fogyasztó jogosult az olcsóbb rendszerhasználati tarifát igénybe venni, ebből számos panasz, bírósági per fakadt. A szabályozással feloldják azt a problémát, hogy néhány szerencsésebb, a közép/kisfeszültségű transzformátorhoz közelebb lévő lakossági fogyasztó, általában társasház, tarifájának kedvezménye az összes többi lakossági fogyasztó tarifáját terhelte.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet