BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az állam fejleszti a tokaji borászatot

2013. október 17. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

November végéig a kormány megtárgyalja a Tokaj-programot: érdemi döntések születnek majd a hegyaljai borászat további támogatásáról, a törvényi feltételekről, ugyanakkor cél egy Tokaj világörökségi program elfogadása is − közölte Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető államtitkár Tolcsván, az állami tulajdonú Tokaj Kereskedőház Zrt. 1,5 milliárd forintból megvalósuló üzemcsarnokának alapkőletételén. A mintegy 60 ezer hektoliter kapacitású tároló- és feldolgozócsarnok egy fejlesztési program első része − mondta Tombor András, a kereskedőház felügyelőbizottságának elnöke az MTI-nek. A tervek szerint az állam további hárommilliárdot invesztál a cégbe, megújul egyebek mellett a palackozósor, miként az elavult hordópark, a pénzből jut a Tokaj márkanév népszerűsítésére, a marketingre is. A MNV Zrt. igazgatósága szeptemberben fogadta el a Tokaj Kereskedőház 1,5 milliárd forintos tőkeemelését.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet