BUX 139722.16 0,07 %
OTP 45870 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatalmas bukás a telekpiaci befektetés

2013. október 1. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Lassuló forgalomcsökkenés és nagyon alacsony árak jellemzik a magyarországi telekpiacot − derül ki az OTP Jelzálogbank gyorselemzéséből. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) jogszabályi előírásoknak megfelelően szűrt adatbázisában 2008-ban még 22,5 ezer belterületi, 1/1 tulajdoni hányadot érintő telektranzakció szerepelt, 2010-ben ez 14 ezerre, tavaly pedig 13 ezerre csökkent. A piac zsugorodása nem egyenletes, 2008 és 2010 között közel kétötödével csökkent az adásvételek száma, 2010 és 2012 között már csak alig 7 százalékkal szűkült a piac, s Somogy mellett további hét megyében volt pozitív irányú az elmozdulás. A telekpiacon az országos forgalom közel negyede a családiház-forgalomban is \"élenjáró\" Győr-Moson-Sopron és Pest megyékben koncentrálódik. Országos átlagban 30 százalék az értékvesztés 2008 és 2012 között a telekpiacon, ez kétszer akkora, mint a lakáspiacé. Az eladott telekingatlanok 10−15 százalék közötti átlagos drágulására csak Csongrád és Győr-Moson-Sopron megyében került sor.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet