BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rövidesen kezdődik a frekvenciák pályáztatása

2013. szeptember 6. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Elkészült és napokon belül aláírja a frekvenciahasznosítási eljárás megindításához szükséges rendeleteket − jelentette be Karas Monika, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kilenc évre nemrég kinevezett elnöke tegnapi bemutatkozó sajtótájékoztatóján. A frekvenciahasznosítástól egyebek között versenyképesebb árakat vár a hatóság, amelynek célja, hogy minél szélesebb legyen a verseny, ez teremti meg azt a hozzáférést, amit a hatóság elvár − mondta az elnök. A majdani pályázat részleteiről egy későbbi időpontban kíván tájékoztatni a hatóság − mondta lapunk kérdésére Karas. A digitális átállás eső szakasza lezárult, a hatóság szakemberei az elmúlt hónapokban 500 ezer háztartást kerestek fel és 100 ezer háztartásban szerelték fel a digitális adás vételéhez szükséges eszközöket. Az elnök ígéretet tett arra, hogy a rászorulók közül a későbbiekben sem marad senki televízióadás nélkül.

Ez is érdekelhet