BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szeptemberben kerül a kormány elé a vízstratégia

2013. augusztus 21. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Néhány héten belül elkészül a nemzeti vízstratégia, amelyhez felhasználják a szakmai fórumokon összegyűjtött, a vízgazdálkodás ésszerűsítését célzó több mint ezer javaslatot, a dokumentum jóváhagyásra szeptemberben kerülhet a kormány elé − mondta Kovács Péter, a vidékfejlesztési tárca vízügyért felelős helyettes államtitkára. Erre a célra a következő években itthon is több száz milliárd euró forrás áll rendelkezésre. E pénzekből jut majd egyebek mellett a Balaton, a Szigetköz, a Homokhátság vizekkel kapcsolatos feladatainak megoldására is. A stratégia többek között multifunkcionális tározók építését javasolja, amelyeket a nagyvizek idején feltöltve később öntözésre, halastóként vagy turisztikai célra lehet hasznosítani, elsősorban EU-s pénzek felhasználásával. Jelenleg csupán alig 80-100 ezer hektár területet öntöznek, ami a mezőgazdasági termelés biztonságához kevés, a dokumentum szerint ezért itt a terület legalább megkétszerezése a feladat.

MTI-Eco
MTI-Eco
Inforádió
Inforádió

Ez is érdekelhet