Július 1-jei hatállyal Solymár Károly Balázst nevezték ki a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) infokommunikációért felelős helyettes államtitkárává. A helyettes államtitkárság a minisztériumon belül az infokommunikációért felelős államtitkárság alá tartozik. Solymár 2003-ban végzett az Eötvös Loránd Tudományegyetem jogi karán. Az elmúlt tíz évben az infokommunikációs szakterületért felelős minisztériumoknál dolgozott. 2010 óta vezette a fejlesztési tárca informatikai szabályozási és szervezési főosztályát. A helyettes államtitkár felel az e-gazdaság-fejlesztés, az információstársadalom-fejlesztés, az infrastruktúra-fejlesztés és az iparpolitika irányításáért. Emellett a közigazgatás informatikai fejlesztését, a központi és területi közigazgatás informatikai együttműködését is koordinálja − áll a NFM kommunikációs főosztályának közleményében.
