A fejlett országokban a mobil-előfizetők közel 65 százaléka aktívan használja a modern internetalapú szolgáltatásokat − derült ki a Nokia Siemens Networks vizsgálatából. Az elemzés szerint csaknem húsz százalékkal nőtt tavaly az olyan mobilhálózati szolgáltatásokat aktívan használók száma, mint az e-mail vagy az online navigáció. Az \"aktív felhasználók\" rendszeresen mobilkészülékeiket használják internetezésre, videohívásokra, banki átutalásokra, valamint fájlok fel- és letöltésére. Tavaly ezen − jellemzően 35 év alatti − felhasználói kör az összes mobilfelhasználó 64 százalékát tette ki. Az okostelefon-használók csaknem fele gondolja úgy, hogy a szolgáltatóknak tökéletes hálózati és adatátviteli minőséget kell kínálniuk és ezért felárat is hajlandók fizetni. Ugyanakkor a felhasználók csupán negyven százaléka lenne hajlandó magasabb árat fizetni extra mobilszolgáltatásokért. Az aktív felhasználók könnyebben váltanak szolgáltatót és keresnek jobb lehetőségeket. Érdekesség továbbá, hogy világszerte a felhasználók 39 százaléka gondolkozik azon, hogy szolgáltatót vált a következő 12 hónap során.
