Az Ipsos nemzetközi felmérése szerint a hálóhasználók 62 százaléka figyelemmel kíséri a netes márkakampányokat. Csaknem kétszer annyian, mint a magyar webhasználók, akiknek csak 34 százaléka kíváncsi ezekre. A világhálón közzétett kereskedelmi üzenetekkel találkozók 46 százaléka nézte meg alaposabban a márka- vagy termékpromóciókat, 42 százaléknyian pedig magát az ajánlatra szóló hirdetést is. A magyar netezők érdeklődése ennél lanyhább: 34, illetve 26 százalék. A felugró ablakoknak kisebb, 25 százalék a \"felhajtó ereje\". Még így is minden negyedik ember figyelme felkelthető, ami nem elhanyagolható arány, tudva, hogy sokan letiltották a pop-upokat, mert kéretlen betolakodásnak érzik a megjelenésüket. A magyar reklámkedvelő netezők 18 százaléka kíváncsi a felugró ablakok üzeneteire. Az Ipsos szerint az online kampányoknak egyre nagyobb a szerepe a felhasználók megszólításában.
