BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már minden negyedik magyar okos telefont használ

A magyar felnőttek 29 százalékának volt okos telefonja a múlt év végén. A 2,4 millió okos telefont főleg a fiatalok, a férfiak, az iskolázottabbak és a budapestiek birtokolják. A készüléket használók 60 százaléka szokott internetezni vele, ennél valamivel kevesebben e-maileznek és látogatják a közösségi oldalakat.

2013. május 29. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Magyarországon az elmúlt év végén 6,8 millió hagyományos mobiltelefon és 2,4 millió okos telefon volt használatban. A készülékállomány ugyanakkor csak azoknak a telefonoknak a számát mutatja meg, amelyek adatot forgalmaztak, azt nem, hogy ki hány telefont használ. Ehhez a lakossági felmérés adataira van szükség − derül ki az eNET-Telekom Jelentés az internetgazdaságról felméréséből.

2012. december végén a magyar felnőtt lakosság 29 százalékának volt okos telefonja. A férfiak, a fiatalok, a magasabb iskolai végzettségűek, illetve a fővárosban és a megyeszékhelyeken lakók körében átlag feletti az okostelefon-használat. Az alkalmazások letöltéséből kiderül, hogy ők intenzívebb mobilhasználók is.

Az okostelefon-használók több mint hatvan százaléka szokott internetezni a telefonján. Vagyis az okostelefon-tulajdonosok harmada egyelőre nem él telefonja egyik legfontosabb képességével, sem a mobilinternet-szolgáltatás, sem a wifi használatával. Ugyanakkor az okos telefonnal rendelkező iskolázott, fővárosi, fiatal férfiak mintegy hetven százaléka mobilnetezik.

E-mailt a felhasználók 53 százaléka olvas az okos telefonján. A legaktívabb, budapesti csoport 72 százalékban levelezik a telefonján. A közösségi oldalak látogatottsága majdnem olyan népszerű, mint az e-mailezés, az okostelefon-felhasználók 45 százaléka rendszeresen látogat ilyen oldalakat telefonján. Sőt, a községekben, falvakban élők közül többen látogatják a közösségi oldalakat, mint ahányan e-mailt használnak. A Facebookot valamivel több mint 1,2 millió felhasználó nézi okos telefonján is Magyarországon.

Girnt József
Girnt József

Ez is érdekelhet