BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Esőemberekkel erősítene az SAP

2013. május 29. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az SAP azt tervezi, hogy 2020-ra az összes munkatársainak egy százalékát kitevő autistát fog alkalmazni. A cégnek jelenleg 66 ezer alkalmazottja van. Az üzleti szoftvercég tesztelőként, programozóként, minőségbiztosítási specialistaként adna munkát e speciális adottságú embereknek. A szoftvervállalat közleménye szerint potenciális versenyelőnyként tekintenek az autisták egyedi képességeire, ami egyúttal értelmes, emberhez méltó foglalkoztatást biztosít számukra. A program elsőként az Egyesült Államokban, Kanadában, és Németországban indul, majd világszerte kiterjesztik azt. Jelenleg az indiai és az ír leányvállalatoknál zajlanak kísérleti projektek. Az SAP Labs India már hat autistát foglalkoztat, akik szoftvertesztelőként dolgoznak a nagyvállalati rendszereken. Az ottani tapasztalatok szerint az ezzel foglalkozó csapatnak nőtt a termelékenysége és az összetartó ereje. Ide kapcsolódó hír, hogy tavaly az ottani fejlesztőközpont olyan táblagép-alkalmazást készített, mely az autista gyerekek tanulását segíti. Csak azok lesznek képesek a XXI. század kihívásait kezelni, akik eltérő módon gondolkozó és innovációt serkentő embereket foglalkoztatnak − jelentette ki Luisa Delgado, a szoftvervállalat hr-ügyeiért felelős igazgatósági tag.

Girnt József
Girnt József

Ez is érdekelhet