BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még drága a tableted

2013. április 17. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A 18−54 éves internetezőknek ugyan egyelőre mindössze öt százaléka rendelkezik táblagéppel, de a megkérdezettek 13 százaléka legalább részben egyetért azzal az állítással, miszerint az élet már elképzelhetetlen tabletek nélkül − derült ki a KutatóCentrum Tablet Reportjából.

A táblagépek terjedése megállíthatatlannak tűnik: egy friss IDC-jelentés szerint 2012 harmadik negyedévében ezeknek az eszközöknek a forgalma 58 százalékkal növekedett Magyarországon, ami azt jelenti, hogy minden harmadik eladott asztali gépre jutott egy tablet. A felmérés további növekedést prognosztizált: a megkérdezettek öt százaléka tervezte a kutatást követő fél évben tablet vásárlását, ami − ha ez valóban megtörtént − azt jelenti, hogy jelenleg nagyjából 340 ezer táblagépet használnak hazánkban.

Akik nem tervezték tablet vásárlását a közeljövőben, azok sem feltétlenül azért, mert nem szeretnének: 46 százalékuk egész egyszerűen nem engedheti meg magának. Ezt támasztja alá, hogy a már a kutatás időpontjában tablettel rendelkezőknél jóval többen vélték úgy − a megkérdezettek 13 százaléka −, hogy elképzelhetetlen az élet táblagép nélkül, és közel négytizedük szerint néhány éven belül már az anyagiak sem jelenthetnek akadályt abban, hogy az emberek nagy részének legyen ilyen eszköze.

Jelenleg tíz tablethasználóból hat férfi, de a nemek közötti különbség várhatóan csökken, ahogy ez más elektronikai, illetve híradástechnikai eszközök elterjedése során is jellemző volt − jelentette ki Barcza Enikő, a KutatóCentrum cégvezetője.

Girnt József
Girnt József

Ez is érdekelhet