BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Milliárdos rehabilitációs program indul

2013. április 5. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A következő két évben mintegy tízezer rehabilitációs ellátásban, illetve rehabilitációs járadékban részesülő ellátott vehet részt a nyílt munkaerő-piaci elhelyezkedést segítő, érdemben áprilisban induló uniós programban. A komplex rehabilitációt támogató programra 11,7 milliárd forintot különített el a kormány az Új Széchenyi tervben, és már zajlik a 2014 utánra átnyúló programok tervezése is − jelentette be tegnap Soltész Miklós, az Emberi Erőforrá­sok Minisztériumának szociális államtitkára. A tervek szerint a program 2014 júliusáig tartó bevonási időszakban a megyei rehabilitációs szakigazgatási szervek jelölik ki az előkészítő szakaszba bevonható 13 ezer embert.

A Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal (NRSZH) azzal számol, hogy 2015 júliusáig a résztvevők közül hatezren befejezik egyéni fejlesztési terveiket, mintegy 2500-an az általuk kiválasztott képzésben vesznek részt, ötezren pedig el tudnak helyezkedni. A bértámogatást legfeljebb öt hónapra igényelhetik a munkáltatók, legfeljebb 150 ezer forintig, a programot a rehabilitációs kártyával is lehet majd kombinálni − mondta a Napi Gazdaságnak Tatosné Takács Andrea, az NRSZH főosztályvezetője.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet