A következő két évben mintegy tízezer rehabilitációs ellátásban, illetve rehabilitációs járadékban részesülő ellátott vehet részt a nyílt munkaerő-piaci elhelyezkedést segítő, érdemben áprilisban induló uniós programban. A komplex rehabilitációt támogató programra 11,7 milliárd forintot különített el a kormány az Új Széchenyi tervben, és már zajlik a 2014 utánra átnyúló programok tervezése is − jelentette be tegnap Soltész Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális államtitkára. A tervek szerint a program 2014 júliusáig tartó bevonási időszakban a megyei rehabilitációs szakigazgatási szervek jelölik ki az előkészítő szakaszba bevonható 13 ezer embert.
A Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal (NRSZH) azzal számol, hogy 2015 júliusáig a résztvevők közül hatezren befejezik egyéni fejlesztési terveiket, mintegy 2500-an az általuk kiválasztott képzésben vesznek részt, ötezren pedig el tudnak helyezkedni. A bértámogatást legfeljebb öt hónapra igényelhetik a munkáltatók, legfeljebb 150 ezer forintig, a programot a rehabilitációs kártyával is lehet majd kombinálni − mondta a Napi Gazdaságnak Tatosné Takács Andrea, az NRSZH főosztályvezetője.
