BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több száz milliós kárt okozhatott a baromfisoknak a márciusi tél

2013. március 20. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az előzetes becslések szerint akár a félmilliárd forintot is elérheti a baromfiszektor időjárás miatti kára − mondta a Napi Gazdaságnak Csorbai Attila, a Baromfi Terméktanács elnöke. Négy nagyobb integráció működését akadályozta nagyon komolyan a hétvégi időjárás: a Gastor, a Gallus-Taravis, a Hercsi-Hús, illetve a BaromfiCoop eddigi összesített vesztesége a brojlertelepeken tapasztalt, napokig tartó áramszünet miatt eléri a 200-250 millió forintot. A veszteség az aggregátorok üzemeltetésének pluszköltsége mellett a szülőpár-állományokban tapasztalt elhullás, tenyésztojás-kiesés, a csirkeállomány hízásgyarapodásának mérséklődéséből, illetve a vágóhidakon kimaradt vágásnapok számából adódik. Azt még nem sikerült összesíteni, hogy mekkora állomány, illetve késztermék maradt az utakon, és hogy mekkora a szállítási veszteség − tette hozzá Csorbai Attila. A víziszárnyas-ágazatban nagyságrendileg hasonló lehet az időjárás miatti kiesés, mint a brojlertermelésben, míg a tojás-előállításban a terméktanács becslése szerint a teljes ágazati kár 10 százalékára tehető a veszteség.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet