BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Március végére derülnek ki a tanárelbocsátások

2013. március 19. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Március végén lesznek pontos adatok arról, hogy az ország mely területén hány pedagógusra van szükség − mondta Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere az Országgyűlés oktatási és tudományos bizottsága előtti éves meghallgatásán. A tárcavezető szerint \"semmiféle tömeges elbocsátás nem lesz\", ugyanakkor − utalva a gyermeklétszám csökkenésére − megjegyezte: soha nem mondták, hogy egyetlen munkahely sem szűnik meg − írta az MTI. Decemberig 1860 megállapodást kötöttek az intézményekkel, több mint 8 ezer az érintett ingatlanok és 126 ezer az érintett pedagógusok száma. A cél, hogy szeptembertől \"minél több pozitívumot\" érezzenek a terület szereplői − mondta a miniszter. Augusztusban készülnek el azok az új munkaszerződések, amelyek lehetővé teszik a pedagógusoknak, hogy belépjenek az új életpályarendszerbe; a pedagógusok az állami pedagóguskar tagjai lesznek, a Nemzeti alaptantervet elfogadta az Országgyűlés, készülnek a kerettantervek és a kapcsolódó tankönyvek − tette hozzá Balog.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet