BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jövőre már nőhet a magyar gazdaság?

2013. március 19. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Magyarország szempontjából különösen jó jel, hogy Németországban az élénkülés jelei mutatkoznak, így nemcsak a valutaunióban, hanem itt is fordulat várható, jövőre már a magyar gazdaság mintegy 1,5 százalékkal növekedhet az Ernst & Young legfrissebb \"Eurózóna-előrejelzése\" szerint. A kutatás szerint idén is megmarad az éles különbség az unió központi gazdaságai és a perifériaállamok között: előbbiekben már lassú javulás tapasztalható, az utóbbiakban azonban továbbra is recesszióval kell számolni. A termelékenység növekedésével jövőre már csökken majd ez a különbség. Idén a perifériaországokban már kisebb − 1,4 százalékos − lesz a visszaesés, jövőre pedig ezekben is növekedésre lehet számítani. Közben a magyar gazdaságról az eddigi legpesszimistább elemzést adta ki a Moody\'s Analytics, amelynek szakemberei szerint idén 1,2 százalékkal esik majd a GDP. A szakértők előrejelzése szerint a cseh gazdaság 0,3 százalékkal növekedhet idén, míg a lengyelek a tavalyi kétszázalékos bővülés után 1,9 százalékkal nőhetnek.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet