BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

folytatódnak a rezsiperek

2013. március 19. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A jövő hétre halasztotta a döntést hat áramszolgáltatónak a rezsicsökkentéssel összefüggésben a Magyar Energia Hivatal (MEH) ellen indított perében a Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság − számolt be az MTI-Eco. Az áramszolgáltatók (a gázhálózati cégekhez hasonlóan) a MEH rendszerhasználati díjakat megállapító határozatának felülvizsgálatát kérték a bíróságtól, a tegnapi, négyórás tárgyaláson a cégek jogi képviselői azzal érveltek, hogy a hivatal határozata jogsértő, egyebek mellett nem megfelelően ismerte el a szolgáltatók jogos költségeit, például az új adókat. A gázcégek beadványára hozott, a MEH gyakorlatát jogszerűtlennek kimondó korábbi bírósági döntés (Napi Gazdaság, 2013. március 8.) után a nemzeti fejlesztési miniszter nyújtott be törvénymódosítót, amely tételesen megtiltja a sérelmezett költségtényezők árba építését − a folyamatban lévő eljárásokban is alkalmazandó módosítás múlt csütörtökön lépett életbe. A múlt hét végén vélhetően a módosítás miatt tárgytalanná vált eljárástól visszalépett a Tigáz-DSO Kft. A parlament elé várhatóan holnap kerülő rezsitörvény-javaslat a vízszolgáltatókra is kiterjesztené az áthárítás tiltását.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet