A csütörtöki tárgyaláson visszalépett az energiahivatal határozata ellen indított felülvizsgálattól a földgázelosztó Tigáz DSO Zrt., igaz, a nemrégiben elfogadott törvénymódosítás után gyakorlatilag okafogyottá vált a kereset. Miután korábban már több gázelosztónak igazat adott a bíróság a Magyar Energia Hivatal (MEH) ármegállapító határozatával szembeni felülvizsgálatban, az országgyűlés szinte azonnal elfogadta a nemzeti fejlesztési miniszter módosító indítványát, amely megtiltja, hogy az energiaszolgáltatók − illetve a ma a Ház elé kerülő, Németh Szilárd csepeli polgármester jegyezte javaslat szerint már a vízszolgáltatók és hulladékcégek is − figyelembe vegyék a tranzakciós illetékből, a közművezeték-adóból, illetve az energiaszolgáltatók jövedelemadója (Robin Hood-adó) kulcsának emeléséből származó többletköltségeket a fogyasztói ár kialakításakor. Közben a parlament rendkívüli ülésnapján elfogadták az energiahivatalt átalakító kétharmados törvényjavaslatot, a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal elnöke önálló és csak az Alkotmánybíróság előtt megtámadható rendeletalkotási joggal rendelkezik majd.
