Orbán Viktor miniszterelnök felkérésére a Belügyminisztérium hétfő estére elkészíti a rendkívüli időjárás miatt kialakult katasztrófahelyzet tapasztalatairól szóló jelentését, s ezt a következő kormányülésen ismertetik − mondta Pintér Sándor tegnapi tájékoztatóján. A belügyminiszter szerint vasárnap délután már nem volt elzárt település, sem járhatatlan út, azonban 75 településen még problémák voltak az áramszolgáltatással. Az erős széllel párosult havazás miatt kialakult helyzet összesen 270 ezer embert érintett, a nyugati országrészben főleg a járhatatlanná vált utakon ragadt autósok, keleten pedig a vihar miatt kialakult áramszünetek formájában. A hivatalos tájékoztatás szerint 14 ezer embert mentettek ki a sztrádákról, 65 ezer főt pedig az elzárt településekről \"szabadítottak\" fel.
A közösségi médiában megjelent beszámolók szerint a lezárt és járhatatlan autópálya-szakaszokon ragadt autósok közül többen is az információhiányról, illetve az illetékes állami szervek tehetetlenségéről panaszkodtak, a tegnapi sajtótájékoztatón azonban Pintér, valamint Bakondi György, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság vezetője és Papp Károly országos rendőrfőkapitány is sikeresnek értékelte a szervek munkáját a katasztrófahelyzet felszámolásában − bár jó néhányan több mint 20 órát töltöttek elakadt gépjárműveikben, illetve több súlyos közúti baleset is történt a hétvégén.
