Külföldi atomerőmű-építésekhez nyújtana hitelt az orosz VTB bankcsoport, az állami többségű pénzintézet egyik vezetője, Valerij Lukjanyenko újságírókkal közölte, hogy készek lennének például egymilliárd dollár kölcsönnel segíteni a Roszatom vietnami erőműprojektjét, de a csehországi temelíni és a törökországi akkuyui létesítmény munkálatainak finanszírozásába is beszállnának. A Kommerszant moszkvai gazdasági napilap ugyanakkor azt írta, hogy az állami atomenergetikai konszernt meglepte az ajánlat. A vietnami beruházást, amelynek keretében mintegy 10 milliárd dollárért egy két reaktorblokkból álló erőmű épül, Moszkva kormányközi hitelmegállapodás alapján finanszírozza, a temelíni bővítésért még zajló tendert a CEZ cseh energetikai cégcsoport írta ki, és a költségeket is ő állja, a törökországi munkálatokhoz pedig a Roszatom saját erőből, illetve hitelből, például állami forrásból teremtené elő a fedezetet − számolt be az Interfax hírügynökség. Közben a Roszatom \"visszatérhet\" Finnországba, ahol 1977-ben és 1980-ban épült szovjet technológiájú atomerőmű. A Fennovoima energetikai társaság tárgyalásokat kezdett az orosz atomkonszernnel, elképzelhető, hogy meghívja arra a tenderre, amelyet egy tervezett reaktorblokk, a Hanhikivi−1 építésére írt ki − igaz, ehhez módosítani kell a feltételeket, a jelenleg előírt nagy teljesítményű, 1600 megawattos reaktorral ugyanis a Roszatom nem rendelkezik.
