BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak a kkv-k negyede váltott áramszolgáltatót tavaly

2013. március 11. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kis- és közepes vállalkozásoknak alig negyede élt a szabadpiaci energiavásárlás lehetőségével, annak ellenére, hogy 2004 nyara óta szabadon választhatnak áramszolgáltatót − közölte elemzésében a Dome Facility Services Group Kft. A cég szerint bár 2012-ben volt némi mozgás, de a kkv-k többsége az információ- és az időhiány, a hitetlenség vagy éppen szakértelem hiánya miatt még mindig nem tájékozódott a lehetőségek felől, annak ellenére, hogy a körültekintően szolgáltatót váltó cég villanyszámlájának 10−30 százalékát is megspórolhatja. A kkv-k nagy része a túlélésért küzd, ezért érthetetlen, hogy nem néznek körül a villamosáram-kereskedők szabadpiacán, és nem a piaci kínálat függvényében döntenek arról, hogy melyik villamosenergia-kereskedelmi engedéllyel rendelkező kereskedőtől veszik az áramot − fogalmaznak az elemzők. Egy fodrászat vagy egy kisebb kávézó évente 20-30 ezer kilowattóra áramot fogyaszt, esetükben egy ilyen átszerződés akár évi 60−80 ezer forint megtakarítást jelenthet, egy pékség vagy egy digitális nyomda pedig ennek többszörösét is megspórolhatja. Szolgáltatóváltásnál az addigi szerződést írásban kell felmondani, az új, választott szolgáltatóval pedig megkötni a megállapodást. Az átfutási idő 45−60 nap.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet