BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A rendszerváltás óta zsugorodik a magyar mezőgazdaság

2013. március 8. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az agrárpolitika stratégiai célja, hogy a 2012-es 8,1 milliárd forint agrárkiviteli érték 10 milliárdosra növeléséhez hozzásegítse a termelőket − mondta Feldman Zsolt, a Vidékfejlesztési Minisztérium helyettes államtitkára a Világgazdaság konferenciáján. A kormány a félkész és késztermékek arányát 70 százalékra tornászná fel, a belkereskedelemben pedig a jelenlegi 70-ről 10 százalékponttal emelnék a hazai termékek arányát. A földforgalmi törvény jelenlegi verziójával és a szakképzetlen egyéni termelőkkel azonban aligha lehet megvalósítani a fenti terveket, ráadásul 2014 és 2020 között az uniós közvetlen kifizetések összege 1,43, a vidékfejlesztésre és beruházásokra fordítható támogatásoké pedig 36 százalékkal csökken a jelenlegihez képest − tette hozzá Raskó György agrárközgazdász. Az uniós támogatások ellenére a szektorban az éves növekedési ütem nulla, miközben valamennyi régiós országban fejlődött az ágazat. A rendszerváltás előtti öt év átlagához képest a 2007−2011 közötti időszakban a teljes ágazatban eléri a négymilliárd eurót a termelési érték hiánya.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet