Megváltozik a díjfizetés és elszámolás rendje a Főtáv Zrt.-nél, ha a fogyasztó április 30-ig nem nyilatkozik ezzel ellentétes szándékáról, akkor május 1-jétől automatikusan átkerül a részszámlázásos rendszerbe. A Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetsége (FEOSZ) szerint a rendelet nincs összhangban a polgári törvénykönyvvel (Ptk.). A Főtáv az elmúlt napokban kezdte kiküldeni a számlákkal együtt azt a hírlevelet, amelyben a megváltozott elszámolásról tájékoztatja ügyfeleit. A fogyasztók eddig havonta a hőközpontban mért tényfogyasztás alapján kapták számláikat, így a téli, illetve nyári hónapokban kapott összegek között nagy volt az eltérés. A Fővárosi Közgyűlés tavaly szeptemberben hozott rendelete vezette be Budapesten a más szolgáltatóknál már ismert éves elszámolási rendszert, ennek lényege, hogy a fogyasztó minden hónapban egységesen ugyanazt az összeget fizeti meg, majd a 12. hónapban − a leolvasás után − kapja meg az elszámoló számlát.
Utóbbi azonban más energiaszolgáltatások tapasztalatai alapján kellemetlen meglepetést is okozhat, hiszen így csak egy év elteltével derül ki, hogy ténylegesen mennyi volt a fogyasztás a havonta fizetett részösszegekhez képest − fogalmaz a FEOSZ közleménye, hozzátéve, egyértelműen nem szolgálja a fogyasztók érdekét az, hogy a rendelet \"alapbeállításként\" a részszámlázásos rendszert teszi kötelezővé, és a fogyasztónak külön kell arról nyilatkoznia, hogy a korábbi gyakorlatnak megfelelően, havi elszámolás szerint kéri a számlák kiállítását.
