Visszavonta a közvilágítás államosítását célzó törvénymódosító javaslatát György István fideszes parlamenti képviselő, budapesti főpolgármester-helyettes. Szakmai vélemények már korábban meglepőnek és érthetetlennek nevezték, hogy a kormánypárti honatya úgy módosította volna a villamosenergia-törvényt, hogy a közvilágítási közmű kizárólag az állam és az ellátásért felelős − vagyis az önkormányzatok − tulajdonába tartozhat (Napi Gazdaság, 2013. február 26.). A közvilágítási közművek vidéken jellemzően a helyi szolgáltatók tulajdonában vannak, de önkormányzati tulajdonra is van példa, Budapesten azonban egy hibrid rendszer működik, vagyis részben az önkormányzat, részben a helyi szolgáltató a tulajdonos. Értesüléseink szerint a módosító elsősorban a fővárosi helyzetet \"rendezte\" volna, szakértők ugyanakkor már a benyújtást követően valószínűsítették, hogy nem feltétlenül megy át \"csont nélkül\" az országgyűlésen a jogilag is problémásnak tűnő indítvány.
