Nincs elég meggyőző érv az élelmiszerek áfájának csökkentése mellett − mondta Orbán Viktor miniszterelnök a parlamentben az azonnali kérdések órájában. A kormányfőt Gőgös Zoltán MSZP-s képviselő kérdezte a témában, felhívva a figyelmet, hogy a magyarnál jóval fejlettebb német gazdaságban is alacsonyabb az élelmiszerek után fizetendő forgalmi adó. Orbán szerint a kormány vizsgálja ugyan az \"áfacsökkentés tapasztalatait\", eddig azonban nem találtak elég bizonyítékot arra, hogy a kulcs visszavételével a fogyasztói árak is csökkennének. Közben a Baromfi Terméktanács, a Tej Szakmaközi Szervezet és Terméktanács, valamint a Vágóállat és Hús Szakmaközi Szervezet és Terméktanács mielőbbi kormánydöntést sürgetett az ügyben. A szervezetek szerint már az áfacsökkentéssel kapcsolatos döntés ténye is javítaná az érintett ágazatok helyzetét. Korábbi sajtóhírek arról szóltak, hogy a Vidékfejlesztési Minisztérium a március közepén esedékes kormányülésre terjeszti be áfacsökkentési javaslatát és indítványát, vagyis a kormány idén mégis csökkentheti néhány alapvető élelmiszer áfakulcsát.
