BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fokozatosan kerül állami tulajdonba a Mal

2013. március 4. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Folyamatos termelés mellett fokozatosan állami tulajdonba kerül a Mal Zrt., a felszámolás során egy új, állami cég jön létre, amely átveszi a gyárat az eszközökkel és a dolgozókkal együtt − mondta Hegmanné Nemes Sára, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) vagyonpolitikáért felelős államtitkára az MTI-nek. A felszámolás alá került céget (Napi Gazdaság, 2013. február 28.) jelentős környezetvédelmi bírság, illetve a tucatjával folyamatban lévő büntető- és polgári perekből adódó kötelezettségek terhelik, az államtitkár szerint ezért az állam nem kívánja és nem is tudja átvenni. Véleménye szerint az új, követelésektől mentes vállalat a fizetési moratórium május 31-ei lejárta után biztosan működőképessé tehető, a felszámolás ugyanakkor évekig is elhúzódhat. A felszámolás előtt keletkezett beszállítói követeléseket a szabályoknak megfelelően elégítik ki, ahogy az államtitkár fogalmazott, \"amennyire pénz lesz majd a felszámolásban, olyan mértékben lesznek a hitelezők kifizetve\", ugyanakkor a Mal minden eszköze, számlája és üzletrésze fölött banki konzorcium rendelkezik. A még nem jogerős, 135 milliárd forint környezetvédelmi bírság mellett a Mal 3,5 milliárd forinttal tartozik az E.Onnak, illetve több száz millió forinttal gázszolgáltatójának is, a magyar állam pedig a vörösiszap-katasztrófa utáni helyreállítás miatt követel tőle csaknem 40 milliárd forintot − ilyen nagyságrendű vagyona azonban a vállalatnak biztosan nincs.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet