BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Idén is fejleszt a Master Good

2013. február 28. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tavalyihoz képest idén mintegy 3 ezerrel, 73-74 ezer tonnára emelné termelési volumenét a Master Good-csoport, a volumennövekedés alapját a tavaly üzembe helyezett új keltetőből kikerülő csirkemennyiség adja − mondta a Napi Gazdaságnak Bárány László, a Master Good Kft. ügyvezető igazgatója. A csoport belföldön piaci pozícióőrzést, illetve további exportpiaci terjeszkedést, valamint további jelentős fejlesztéseket tervez 2013-ban. Bárány szerint a cégcsoport egyelőre nem érzi a takarmánydrágulás miatt visszaeső hizlalási kedvet, ami egyébként egyre jellemzőbb a baromfiiparban, a cégvezető szerint a partnerek versenyeznek a naposcsibékért.
A vállalat termelési alapok megújítására épülő stratégiája részeként idén is folytatja a termelési és hizlalási kapacitások bővítését, a tenyészistállók, baromfitelepek költségcsökkentéssel egybekötött korszerűsítését. Emellett egy trágyakezelési fejlesztést is indít a cég, a trágyából koncentrált, a szántóföldi növénytermesztésben használható szervestrágya-készítményt állítanak majd elő. Továbbá megkezdik a saját hizlaldáikban és az integrációban is használható steril, magas rosttartalmú táplálékkiegészítő gyártását.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet