Tegnap délután megszületett a megállapodás az ISD Dunaferr Zrt. és a kollektív szerződés kötésére jogosult szakszervezetek között, ezzel véget ért a sztrájk a dunaújvárosi vasműben − közölték a felek. A vállalatnál január 1-jéig visszamenőlegesen 3,5 százalékkal emelik meg a kollektív szerződés hatálya tartozó vállalatok dolgozóinak alapbérét, július 1-jétől pedig további 1 százalékos emelésben részesülnek a munkavállalók. A fejlesztés ugyanilyen mértékben érinti a szociális juttatások kategóriájába tartozó tételeket. A szabadságos bért a munkáltató a kollektív szerződésben szabályozott módon, az esedékességi időben teljes egészében kifizeti, a karácsonyi bért azonban átütemezik, 2014. január 1-jétől, 12 havi egyenlő részletben kapják meg a munkavállalók, amennyiben az I. nagyolvasztó átépítése befejeződött. A vállalat 2015. január 1-jétől a karácsonyi bért beépíti az alapbérbe, illetve kötelezettséget vállal arra, hogy a kollektív szerződést 2014. június 30-a előtt nem mondja fel.
