BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Törvénybe foglalnák a rezsicsökkentést

2013. február 27. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szolgáltatók \"rezsicsökkentés-ellenes\" magatartása miatt módosítana törvényt Németh Szilárd, Csepel polgármestere, a kormánypárti, rezsicsökkentés ellenőrzéséért felelős munkacsoport vezetője. A politikus emellett a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatósághoz, illetve a Magyar Energia Hivatalhoz is fordul az Elmű-Émász csoport fogyasztóknak írt levele, illetve a Főtáv Zrt. díjcsökkentéssel kapcsolatban tett bejelentése miatt. A német RWE többségi tulajdonában lévő Elmű-Émász tájékoztatójában többek közt kitért arra, hogy a hatályos hatósági árszabásnak megfelelően az áram árának több mint háromnegyede adó és egyéb formában közvetlenül vagy az MVM Zrt.-n keresztül állami bevétel, az egyetemes szolgáltatóknál 1 kilowattóra áram árából 1,32 forint marad, ami nem fedezi a szolgáltatás költségeit (Napi Gazdaság, 2013. február 19.). A csepeli polgármester a szolgáltató levelét \"nyíltan politikai tartalmúnak\" nevezte, illetve jelezte, nem fogadja el a Főtáv bejelentését sem, amely szerint a januári számlán a hideg miatt emelkedő hőfogyasztás következtében a 10 százalékos díjcsökkenés ellenére magasabb lehet a számla végösszege, mint egy éve.

Németh tegnap a parlamentben napirend előtt úgy fogalmazott, a benyújtandó törvényjavaslat a tízszázalékos rezsicsökkentést is rögzítené, illetve kizárna \"minden trükközést\", a szolgáltatókat arra kötelezné, hogy a rezsicsökkentés tényéről \"számszakilag alátámasztva\" tájékoztassák a fogyasztókat.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet