Engedett követeléseiből az ISD Dunaferr Zrt. dolgozóinak sztrájkbizottsága a cégvezetővel folytatott tegnapi egyeztetésen, miután a munkáltató nem állt elő újabb javaslattal. A cégvezető keddre ígért választ, ezért megállapodás egyelőre nincs − tájékoztatta Mucsi Zoltán, a sztrájkbizottság elnöke hétfőn az MTI-t. Mucsi szerint a patthelyzet feloldása és a munkabéke érdekében kompromisszumos javaslatot tettek. A sztrájkbizottságot létrehozó két szakszervezet választmánya ma délelőtt ismeri meg az ajánlat pontos részleteit, ezért azokról nem kívánt nyilatkozni. A Dunaferr DV. Vasas Szakszervezeti Szövetség hivatalos honlapján található felhívás szerint a demonstráció célja, hogy tiltakozzanak a főtulajdonos álláspontja ellen, miszerint a közel 7000 munkavállaló olyan munkát végez, amely már ötödik éve növeli a Dunaferr-társaságcsoport veszteségét. A határozatlan idejű sztrájkot múlt kedden jelentette be a Dunaferr két reprezentatív szakszervezete, elutasítva a munkáltató megemelt bérfejlesztési ajánlatát is. A cégvezetés február 15-én az addigi 2,1 helyett 3,5 százalékos új bérfejlesztési javaslatot adott át a szakszervezeteknek, amelyek korábban 5,2 százalékos béremelést követeltek.
