BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szökik a pénz Oroszországból

2013. február 22. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az orosz GDP 2,5 százalékára rúgó, mintegy 49 milliárd dollárnak megfelelő összeg hagyta el tavaly illegálisan Oroszországot − jelentette ki a moszkvai Vedomosztyinak adott interjúban Szergej Ignatyev, az orosz jegybank kormányzója. Az a benyomásunk, hogy az egészet egy jól szervezett csoport ellenőrizte − tette hozzá Ignatyev, nevek említése nélkül −, a pénzmozgások mögött éppúgy lehetnek hivatali vesztegetések, mint kábítószer-szállítmányok kifizetése vagy adóelkerülés.

A posztjáról 11 év után júniusban távozó jegybankár szerint az összegre orosz és nem orosz szervezetek közti pénzmozgások elemzéséből következtettek; az elemzésekből az is kiderült, hogy ezeknek legalább a fele direkt e célra létrehozott társaságok között ment végbe, amelyek aztán el is tűntek, mielőtt adófizetésre került volna sor. Ezek megmérgezik a gazdaságunkat − fogalmazott Ignatyev.

Vlagyimir Putyin elnök szóvivője, Dmitrij Peszkov \"erősen eltúlzottnak\" minősítette a jegybank megállapításait − idézte a BBC, amely egyszersmind arra is emlékeztetett, hogy a washingtoni Global Financial Integrity alapítvány elemzése szerint 2004 óta évente átlag 62 milliárd dollár, korrupcióból, fegyvercsempészetből, embercsempészetből és más illegális tevékenységből származó jövedelem hagyja el Oroszországot.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet