BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ma indulhat a sztrájk Dunaújvárosban

2013. február 20. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az érdekvédő szervezetek kedden egyoldalúan elutasították az ISD Dunaferr Zrt. múlt pénteki, 3,5 százalékos bérfejlesztési ajánlatát − közölte a társaság. A vasasszakszervezet honlapján olvasható közlemény szerint a Dunaferr DV. Vasas Szakszervezeti Szövetség szövetségi tanácsa és a Dunaferr Ifjúsági Szervezet választmánya is megtárgyalta a bérfejlesztési javaslatot és tárgyalásra alkalmatlannak találta. A szakszervezetek a cégvezetőnek adták át a február 20-án 13 órai kezdettel meghirdetett általános, határozatlan idejű sztrájk bejelentéséről szóló levelet. A vállalat közleménye szerint a szakszervezeti követelés és az általa ajánlottak között a különbség \"olyan kis mértékű, amely miatt nem szabadna kockáztatni a cég jövőjét\". Jevgenyij Tankilevics cégvezető úgy fogalmazott, a sztrájk közvetlen anyagi kárt okoz a vállalatnak, bizalomvesztéssel jár az üzleti partnerek részéről és veszélybe sodorja a jövőbeni fejlesztéseket. A Dunaferr menedzsmentje pénteken a korábbi 2,1 helyett 3,5 százalékos bérfejlesztési javaslattal állt elő, miközben a szakszervezeti szövetség a bérek és szociális juttatások 5,2 százalékos emelését követelte.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet