BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több adósságot vállalnának át Budapesttől

2013. február 19. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az adósságátvállalási ráta a főváros esetében nem 40 százalék lesz, hanem 50 és 60 százalék közötti − mondta Tarlós István főpolgármester tegnap az ATV műsorában. Ez a kormányzati honlapon januárban megjelent tervezet felülírását jelenti, ott ugyanis még az alacsonyabb konszolidációs ráta szerepelt, egységesen Budapestnél és a kerületeknél is (Napi Gazdaság, 2013. január 10.). Az adósságátvállalás mértékéről a nemzetgazdasági miniszter és a belügyminiszter legkésőbb február végéig egyezik meg az önkormányzatokkal, a gazdasági tárca vezetője − az Államadósság Kezelő Központon keresztül − június 28-ig köt újabb megállapodást a helyhatóságokkal és hitelezőikkel. Orbán Viktor miniszterelnök októberben jelentette be, hogy az állam összesen 612 milliárd forint adósságot vesz át 1956 önkormányzattól, az ötezer lakosúnál nagyobb települések esetében a konszolidáció 40 és 70 százalék között lehet, a pontos mérték elvileg az egy főre jutó iparűzésiadó-bevételek alapján dől el.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet