Az adósságátvállalási ráta a főváros esetében nem 40 százalék lesz, hanem 50 és 60 százalék közötti − mondta Tarlós István főpolgármester tegnap az ATV műsorában. Ez a kormányzati honlapon januárban megjelent tervezet felülírását jelenti, ott ugyanis még az alacsonyabb konszolidációs ráta szerepelt, egységesen Budapestnél és a kerületeknél is (Napi Gazdaság, 2013. január 10.). Az adósságátvállalás mértékéről a nemzetgazdasági miniszter és a belügyminiszter legkésőbb február végéig egyezik meg az önkormányzatokkal, a gazdasági tárca vezetője − az Államadósság Kezelő Központon keresztül − június 28-ig köt újabb megállapodást a helyhatóságokkal és hitelezőikkel. Orbán Viktor miniszterelnök októberben jelentette be, hogy az állam összesen 612 milliárd forint adósságot vesz át 1956 önkormányzattól, az ötezer lakosúnál nagyobb települések esetében a konszolidáció 40 és 70 százalék között lehet, a pontos mérték elvileg az egy főre jutó iparűzésiadó-bevételek alapján dől el.
