A bizalmat nevezte a jó gazdaságpolitika alapjának Bajnai Gordon korábbi miniszterelnök a Haza és Haladás, valamint az Együtt 2014 tegnapi sajtótájékoztatóján. Bajnai szerint a bizalomból beruházás, a beruházásból export, az exportból foglalkoztatás, a foglalkoztatásból bővülő fogyasztás lesz, és ha a hosszú távú megtakarítások is beindulnak, akkor beindulhat a magyar gazdaság. E stabilitás nyomán 2018-ra realitássá válhat, hogy a magyar gazdaság teljesíti az eurócsatlakozás makrogazdasági feltételeit − hangsúlyozta a volt miniszterelnök. Bajnai úgy látja, biztosítani kell az euró bevezetéséhez szükséges feltételeket, ki kell egyezni a bankokkal, hogy növeljék a hitelezést, csökkenteni kell a korrupciót, nyilvánossá kell tenni az állami szerződéseket. Emellett szükségesnek lát egy új munkahelyteremtő és beruházásösztönző programot, illetve a sárga lap intézményét a hatósági bírságolásban, újra kell gondolni a vidékfejlesztés stratégiáját és korrigálni az adórendszert − írta az Index.
