BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Közelebb a megállapodás a Dunaferrnél

2013. február 18. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Átadta újabb, 2013-ra vonatkozó bérfejlesztési javaslatát a szakszervezeteknek az ISD Dunaferr Zrt., a társaság közleménye szerint a korábbi 2,1 százalékos ajánlatot 3,5 százalékos javaslat váltotta fel a vállalatvezetés részéről. Az ISD Dunaferr jelenlegi legfontosabb célja a jövőbeni működés biztosítása, ami magában foglalja többek között egy korszerű vállalat kialakítását és a működési környezetben meghatározó szereplőkkel való kapcsolat megújításának tervét − a menedzsment ennek fényében vázolta fel egy középtávú együttműködés lehetőségét a szakszervezeteknek. A dunaújvárosi vasmű korábban a többéves veszteséges működéssel indokolta a 2,1 százalékos bérfejlesztési javaslatot, illetve az idei 13. és 14. havi bérek kifizetése helyett az így megtakarított közel 3,8 milliárd forintból az I. számú kohót újítaná fel. Az idén felfüggesztett juttatásokat 2014-ben és 2015-ben kapják meg a dolgozók. Az érdekvédelmi szervezetek korábban azt közölték, továbbra is ragaszkodnak eredeti, 5,2 százalékos bérfejlesztésről szóló követelésükhöz.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet