BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem közelednek az álláspontok a dunaújvárosi vasműben

2013. február 8. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Továbbra is megállapodásra és konstruktív együttműködésre törekszik az ISD Dunaferr Zrt. a szakszervezetekkel − közölte a társaság. A Dunaferr folyamatos tárgyalásokat folytat az érdekképviseletekkel, amelyek múlt pénteken kapták meg az idei bér- és szociális megállapodásra vonatkozó ajánlatot. A tervek elsődleges célja a cég szerint a működőképesség fenntartása, a Dunaferr DV. Vasas Szakszervezeti Szövetség azonban február 20-tól általános sztrájkot hirdetett, mert \"tárgyalásra alkalmatlannak\" tartja és elutasítja a munkáltató idei bér- és szociális javaslatát.

A Dunaferr a gazdasági válsággal, illetve az elmaradt fejlesztésekkel indokolja az elmúlt öt év \"súlyosan veszteséges gazdálkodását\" (a vállalat konszolidált üzemi vesztesége tavaly 20 milliárd forint felett alakult). A menedzsment 2013-ra 2,1 százalék alapbérfejlesztést, illetve a béren kívüli, valamint a szociális juttatások ugyanilyen mértékű emelését javasolta. Az idei szabadságos és karácsonyi béreket azonban nem fizetnék ki, az így megtakarított összegből az egyik kohó felújítását finanszíroznák − az elképzelés a hírek szerint 3,8 milliárd forinttal javítaná a társaságcsoport gazdasági helyzetét. A két utóbbi juttatást jövőre, illetve 2015-ben fizetnék ki a dolgozóknak.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet