Termelési rekorddal zárt tavaly a paksi atomerőmű, amely összesen 15 792 gigawattóra áramot termelt 2012-ben, a hazai termelésben elfoglalt részaránya 2011-hez képest néhány százalékponttal, 45 százalékra emelkedett − mondta Baji Csaba, az anyacég MVM Zrt. elnök-vezérigazgatója csütörtöki sajtótájékoztatóján. A létesítmény 2011-ben 15 685, 2010-ben pedig 15 760 gigawattóra áramot termelt. Az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. tavaly 184 milliárd forint nettó értékesítési árbevételt ért el, egy kilowattóra áramot így a korábbinál drágábban, 12,28 forintért állított elő (2011-ben még 11,66, a megelőző évben pedig 11,16 forintért termelt egységnyi áramot). A paksi bővítésre vonatkozó tenderre továbbra is öt jelentkezőt várnak, a kiírás az év végéig jelenik meg − tette hozzá Baji. A korábbi nyilatkozatokban ezzel szemben tavaly év végi, illetve idén év eleji határidők szerepeltek. A cégvezető további részletekről azonban nem kívánt nyilatkozni.
