BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Okostelefónia: védelem nélkül használjuk a céges levelezést

2013. február 6. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Okos telefonokat, táblagépeket és a mobilbiztonságot érintő felmérést végzett az Antivírusház Kft. Magyarországon, az F-Secure Hírek olvasóinak megkérdezésével. A felmérés során kiderült: a megkérdezettek 63 százaléka dolgozik jelenleg, akiknek fele hozzáfér a céges levelezéshez és adatokhoz, ráadásul 45 százalékuk saját készülékről éri el a munkahelyi levelezést. A bizalmas adatok ugyanakkor könnyen hozzáférhetők idegenek számára is: a felhasználók harmada semmilyen jelszavas védelmet nem használ okos telefonján, további négy százalék válaszolta azt, hogy nem is szeretne ilyen védelmet, mert fél, hogy elfelejti a kombinációt. A jelszót használók kétharmada számkódot, egyharmada pedig ábrát részesít előnyben a készülék zárjaként. A munkaadók amiatt is aggódhatnak, hogy a válaszadók harmada amikor csak lehetősége van rá, felcsatlakozik az ingyenes wifi hálózatra és 53 százaléka pedig be is lép olyan oldalakra, amelyek felhasználónevet és jelszót kérnek. Az sem megnyugtató, hogy bár minden második megkérdezett fél attól, hogy ellopják telefonját, csak a válaszadók ötöde használ olyan applikációt, amelynek segítségével akár maga is megtalálhatná, 19 százaléka ismer, de nem használ, 43 százalék pedig nem ismer és nem is használ ilyen alkalmazást.

Girnt József
Girnt József

Ez is érdekelhet