BUX 138210.26 -0,92 %
OTP 44440 -1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jönnek a módosítások a készülő földtörvényhez

2013. február 6. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kihelyezett frakcióülésen várhatóan megtárgyalja a Fidesz a földforgalmi törvény tervezett módosításait, ahogyan a még készülő üzemszabályozási és az integrációs törvények koncepcióját is − mondta a Napi Gazdaság érdeklődésére Szabó Csaba, a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) földügyekért felelős miniszteri biztosa a Nemzeti Földalapkezelő Szervezet háttérbeszélgetésén. Tudomása szerint utóbbi kettőt nem bocsátja társadalmi vitára a törvénytervezetek benyújtása előtt a szaktárca. Mint mondta, az integrációs törvényben nonprofit elven működő integrációk létrehozását tervezik, amelyek elsősorban a helyi gazdákat segítenék az egységes beszerzés és értékesítés révén. Nem akarjuk a termelőkre terhelni az integrátorok működéséhez szükséges finanszírozási háttér megteremtését, de az integrátorok megtalálják majd az ehhez szükséges forrásokat − tette hozzá Szabó. Szerinte továbbra is 2013 júliusától tervezi a kormány a földforgalmi törvény hatályba lépését, és véleménye szerint addigra érdemes volna elfogadni a mezőgazdaság működését érintő többi sarkalatos törvényt is.

Több módosítást is terveznek a földtörvényben: többek között a helyi gazdabizottságokkal kapcsolatos paragrafusokat − a minden településen létrejövő bizottságok feladatkörét, eljárásrendjét, a jogorvoslati lehetőségeket és az önkormányzatok esetleges szerepét a végrehajtási rendelet tartalmazza majd − emellett fontolgatja a VM azt is, hogy a földforgalmi szerződések hatósági engedélyezését a földalaphoz telepítik.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet