BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dolgozni akarnak: hazalopják a vállalati adatokat

2013. február 6. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Több mint 1,2 millió hazai munkavállaló szokta hazavinni vagy e-mailben hazaküldeni magának munkahelyi dokumentumait. Ez nemcsak azt jelenti, hogy sokan otthon is túlóráznak, de jelzi azt is, hogy rengeteg bizalmas adat kerül ki a vállalatok felügyelete alól. A munkavállalók 92 százaléka azért \"lopja\" haza a dokumentumokat, hogy otthon még dolgozzon az anyagokkal, de a férfiak közül sokan csak véletlenül felejtik maguknál az adatokat.

A céges dokumentumok közel egyforma arányban hagyják el papíron, USB adathordozókon és e-mailben a vállalatok épületeit. Míg a papíron való szállítás jellemzőbb a középkorú vidéki munkavállalókra, az elektronikus formákat főként a felsőfokú végzettséggel rendelkező fővárosiak kedvelik. A jelenség a teljes vagy részmunkaidőben dolgozó munkavállalók közül több mint 1,2 millió embert érint.

A G Data szerint az általánosan elterjedt gyakorlat jelentős veszélyeket rejt. A vállalattól kikerülő adatok az ellenőrizhetetlen otthoni körülmények között a legtöbbször nincsenek biztonságban, így könnyebben kerülhetnek illetéktelen kezekbe. Ezért fontos szabályozni, hogy az egyes munkavállalók vagy részlegek hogyan használhatják a külső adathordozókat − közöttük az USB-kulcsokat, az optikai meghajtókat és a memóriakártyákat. Ha ezek nem szükségesek a munkavégzéshez, akkor érdemes letiltani őket, amihez akár a korszerű vállalati vírusirtó rendszerekbe épített szabálymenedzser funkció is segítséget nyújthat.

Girnt József
Girnt József

Ez is érdekelhet