Több mint 1,2 millió hazai munkavállaló szokta hazavinni vagy e-mailben hazaküldeni magának munkahelyi dokumentumait. Ez nemcsak azt jelenti, hogy sokan otthon is túlóráznak, de jelzi azt is, hogy rengeteg bizalmas adat kerül ki a vállalatok felügyelete alól. A munkavállalók 92 százaléka azért \"lopja\" haza a dokumentumokat, hogy otthon még dolgozzon az anyagokkal, de a férfiak közül sokan csak véletlenül felejtik maguknál az adatokat.
A céges dokumentumok közel egyforma arányban hagyják el papíron, USB adathordozókon és e-mailben a vállalatok épületeit. Míg a papíron való szállítás jellemzőbb a középkorú vidéki munkavállalókra, az elektronikus formákat főként a felsőfokú végzettséggel rendelkező fővárosiak kedvelik. A jelenség a teljes vagy részmunkaidőben dolgozó munkavállalók közül több mint 1,2 millió embert érint.
A G Data szerint az általánosan elterjedt gyakorlat jelentős veszélyeket rejt. A vállalattól kikerülő adatok az ellenőrizhetetlen otthoni körülmények között a legtöbbször nincsenek biztonságban, így könnyebben kerülhetnek illetéktelen kezekbe. Ezért fontos szabályozni, hogy az egyes munkavállalók vagy részlegek hogyan használhatják a külső adathordozókat − közöttük az USB-kulcsokat, az optikai meghajtókat és a memóriakártyákat. Ha ezek nem szükségesek a munkavégzéshez, akkor érdemes letiltani őket, amihez akár a korszerű vállalati vírusirtó rendszerekbe épített szabálymenedzser funkció is segítséget nyújthat.
