BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az építőiparban is bővülne a Jánosik

2013. február 6. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tavaly az előző évi 4,9 milliárd forintról 5,3 milliárdra, mintegy 8 százalékkal növelte árbevételét a Jánosik és Társai Kft. − mondta a Napi Gazdaságnak Zöld István ügyvezető. A társaság árbevételének 40-50 százaléka kötődik az építőiparhoz, ahol egyelőre nem csökken a válság, bizonyos területeken inkább tovább mélyül − fogalmazott Zöld. A társaság adózás előtti eredménye tavaly felülmúlta a 300 millió forintról szóló tervet, az elért 340 millió forint mintegy 7 százalékos árbevétel-arányos eredményt jelent, az összeg 30 százalékkal haladja meg az előző évit. A társaság a múlt év végén több új pályázatot is elnyert, főként a takarítás, kisebb mértékben az őrzésvédelem és az üzemeltetés területén, a tervek szerint idén ötödével magasabb, 6,4 milliárd forint árbevételt, illetve 390 millió forint üzemi eredményt érhet el a kft. A Jánosik eredményében − a piaci helyzet ellenére − az építőipar részaránya várhatóan nem változik, a cégcsoporton belüli átalakítások ugyanis lehetővé teszik, hogy mind a 150 millió forint alatti meghívásos építőipari kiírásokon, mind az 1 milliárd forint árbevételi határral pályázhatókon elinduljon a cég.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet