A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) már dolgozik a rezsicsökkentés következő lépésén, elsősorban a víz- és csatornadíjak mérséklésének lehetőségén, de például a kéményseprési és a szemétszállítási díjakén is − mondta Fónagy János, az NFM parlamenti államtitkára az MTI-nek. A kormány tegnapi ülésén tárgyalta a további rezsicsökkentés lehetőségét, Fónagy szerint kabinet nem ért egyet az \"energiaszolgáltatói lobbi törekvéseivel\", a további lépésekről azonban konkrétumokat nem említett a politikus. Még a héten megjelenik a nemzeti fejlesztési miniszter rendelete, amely egy új, áttekinthetőbb energiaszámla mintáját rögzíti.
