BUX 139018.07 -0,34 %
OTP 44890 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Változik a bírságok szabályozása

2013. január 25. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az idei első fél évben számos jogszabály módosítását tervezi a kormány és a Nemzetgazdasági Minisztérium − válaszolta a tárca a Napi Gazdaság érdeklődésére. A szaktárca tájékoztatása szerint a \"Jelentés a Kormány részére a foglalkoztatáspolitikai célkitűzések teljesítéséről és a következő időszak feladatairól\" című anyagot a kormány a 2012. december 5-i ülésén megtárgyalta, és a teljes előterjesztést − amelynek része a Nemzetgazdaság munkavédelmi helyzete 2009−2011 között − tudomásul vette. Érdeklődésünkre közölték, hogy az elkülönült munkahelyi egészségbiztosítási rendszer hazai bevezetése támogatható, de a kidolgozása az egészségügyi kormányzat kompetenciája.

A Nemzeti Munkaügyi Hivatal Munkavédelmi és Munkaügyi Igazgatósága javaslata alapján a tervek szerint módosítanák a munkavédelmi bírság mértékére és kiszabásának részletes szabályaira vonatkozó, a foglalkozás-egészségügyi szolgálatról szóló 89/1995-ös, valamint az igazságügyi szakértői névjegyzékbe való felvételi eljárás során szükséges szakhatósági állásfoglalás kiadásáról szóló kormányrendeleteket. Emellett szintén 2013 első felében várható a munkahelyi egészségnyújtásról, az ipari alpintechnikai tevékenység biztonsági szabályzatáról szóló miniszteri rendeletek változása is. Sor kerül továbbá a foglalkozási betegségek és fokozott expozíciós esetek bejelentéséről és kivizsgálásáról szóló 1996-os népjóléti miniszteri rendelet aktualizálására, valamint az építési munkahelyeken és az építési folyamatok során megvalósuló minimális munkavédelmi követelményekről szóló 4/2002. (II.20.) SzCsM−EüM együttes rendelet felülvizsgálatára.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet