A kormány megnyugtatóan rendezi 2018-ig a Vértesi Erőmű Zrt. által üzemeltetett márkushegyi bánya rekultivációját és az ott dolgozó több mint 800 ember sorsát, miután az Európai Bizottság szerdán jóváhagyta a 42 milliárd forint állami hozzájárulást a versenyképtelennek ítélt szénbánya bezárásának költségeihez − mondta Hegmanné Nemes Sára, a fejlesztési minisztérium vagyonpolitikáért felelős államtitkára tegnap a kormányszóvivői tájékoztatón. A Vértesi Erőmű a bánya 2014-es leállása után sem zár be, a biomassza-erőművé átalakított üzem az államtitkár szerint \"legalább\" annyi embert foglalkoztat majd, mint jelenleg. A kormány − pontosabban az áramfogyasztók − az úgynevezett szénfillérrel támogatják a zrt.-t, kilowattóránként 0,23 (évi mintegy 7 milliárd) forinttal. Az államtitkár szerint az erőmű által biztosított oroszlányi és bokodi távfűtés 2014 végéig biztosított (az erőműnek 2020-ig van szerződése a távhőszolgáltatásra, a leállás utáni időszakra a korábbi hírek szerint az MVM Zrt. 7 milliárd forintból épít majd fűtőművet).
