Az oktatási kormányzat minden valószínűséggel \"beáldozza\" az ELTE Gyakorló és Általános Iskola középiskolai tagozatát, a megmenekülésre csekély az esély. Február 15-ig, a középiskolai jelentkezési határidőig ugyan az anyaegyetem szindikátusa dönthet úgy, hogy a bezárásról szóló döntést felülvizsgálják, és extra anyagi támogatást juttat a XII. kerületi intézménynek, ez nem valószínű. Elsőként azért, mert magától az Eötvös Loránd Tudományegyetemtől (ELTE) a tavalyi év végén 874 millió forintot zároltak, ami miatt az intézmény például kénytelen volt a vizsgaidőszak alatt szénszünetet elrendelni.
A Klebelsberg Intézményfenntartó Központon (KIK) keresztül folyósított állami támogatásban szintén nem reménykedhetnek a gimnazisták, hiszen ezzel a lépéssel az oktatási kormányzat precedenst teremtene és más, hasonló helyzetben lévő iskolák is elkezdhetnének \"kalapozni\" − mondta a Napi Gazdaságnak Mesterházy Ferenc igazgató. Az érettségi előtt állók még letehetik az idén vizsgájukat, szeptembertől azonban a kerületi Arany János Általános Iskola és Gimnázium vehet át akár 3-4 osztályt is egyben, ha ehhez addigra meglesznek a szükséges feltételek.
Az általános iskolai tagozat biztosan megmenekül, hiszen az anyaintézménynek ez az egyetlen tanítóképzésre alkalmas gyakorló területe. A középiskola továbbviteléhez a 200 millió forintos gyorssegélyen kívül évi 100 millió forintos kiegészítés hiányzik.
