BUX 138210.26 -0,92 %
OTP 44440 -1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Készen áll a fejlesztésre a szélenergia-szakma

2013. január 21. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tavaly a 329 megawatt magyar szélerőműpark több mint 733,4 ezer megawattóra áramot termelt, a havonta megtermelt 61,1 ezer megawattóra áram közel 340 ezer átlagos család igényét elégítette ki − közölte a Magyar Szélenergia Ipari Társaság (MSZIT). A meteorológiai tapasztalatoknak megfelelően, több mint 100 ezer megawattórával az év első hónapja volt a legtermékenyebb, az év első negyedévében az éves szélenergia-termelés 37 százalékát adták a hálózatra az erőművek. A napi rekordot február 29-én mérték, ekkor a szélerőműparkok közel 6,98 ezer megawattóra áramot termeltek. Mindezek alapján 2012-ben az országos áramfogyasztás 1,73 százalékát adták a szélturbinák az MSZIT szerint, a parkok összesen 77,6 millió köbméter földgázegyenérték áram termelésével 662 ezer tonna széndioxidot váltottak ki. A 176 egységből álló teljes szélenergia-flotta kihasználtsága 2012-ben több mint 26 százalék volt, a hagyományos erőműveknél nagyobb, 95 százalék feletti műszaki rendelkezésre állással. Magyarországon 2006 óta nem született új szélerőmű létesítésére vonatkozó engedély, az MSZIT szerint azonban a szélipar készen áll arra, hogy a jelenlegi kapacitások többszörösét építse meg, ezzel az ország elöregedő erőműparkjának egy részét helyettesítse.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet