BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elkészült a főváros forrásmegosztási rendelettervezete

2013. január 21. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Január 26-án rendkívüli közgyűlésen tárgyalja a Fővárosi Közgyűlés az elkészült forrásmegosztási rendelettervezetet. Az új önkormányzati finanszírozási struktúra január elsején lépett hatályba, ez érinti a fővárosi forrásmegosztás rendszerét is. Megszűnt egyebek mellett a forrásmegosztás részét képező szja-átengedés, a településüzemeltetési, igazgatási, sport- és kulturális feladatokhoz kapcsolódó normatív támogatás. A fővárosi és a kerületi önkormányzatok között megosztható bevételek körébe már csak az iparűzési, valamint az idegenforgalmi adó és a hozzá kapcsolódó központi támogatás sorolható. Míg korábban a főváros a közös bevételek 47 százalékát kapta, addig most 51 százalék illeti meg. A főváros az őt megillető forrásból négy százaléknak megfelelő összeget köteles a közösségi közlekedés működtetésére fordítani. Bagdy Gábor főpolgármester-helyettes indítványa szerint a kerületi önkormányzatokat összesen 92,6 milliárd forint, a fővárosi önkormányzatot pedig 96,4 milliárd forint illeti meg a megosztandó bevételekből, a főváros 7,6 milliárd forintot a helyi közösségi közlekedési feladat ellátására fordít majd az őt megillető összegből.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet