BUX 138494.40 -0,72 %
OTP 44670 -0,56 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A szabályok akadályozzák az agrárkamarai jelöltállítást

2013. január 21. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Magyar Agrárkamara átmeneti elnöksége által írt választási szabályok visszavonását kéri a vidékfejlesztési tárcától a Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetsége (MOSZ). Az érdekképviselet nem vesz részt az agrárkamarai választásokon − a választási szabályzat alapján erre nem is lenne lehetősége −, a tagok részvételét pedig egyéni döntésükre bízza. A szervezet emellett a köztársasági elnöktől reméli az álláspontja szerint a törvényi felhatalmazás kereteit túllépő és a jogállamisággal ellentétes szabályozás megsemmisítését, de várhatóan az ombudsmant és az ügyészséget is megkeresik. A szabályozás kizárja számos agrár-érdekképviselet indulását és jelöltállítását azzal, hogy szinte minden megyében képviseletet ír elő, amit jelenleg csupán a MAGOSZ és a MOSZ tud igazolni. Az indulók körét szűkíti, hogy a választáson zárt listás rendszert írtak elő, amely a jelölő szervezetek listái közötti választást teszi lehetővé, ráadásul öt munkanap alatt kellett volna országos, 1230 fős listát állítani és benyújtani.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet