BUX 138210.26 -0,92 %
OTP 44440 -1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megérkezett az IMF küldöttsége

2013. január 17. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Megkezdődtek a magyar kormány és a Nemzetközi Valutaalap (IMF) küldöttségének megbeszélései tegnap Budapesten, hiteltárgyalások azonban nem lesznek, a felek csupán a legutóbbi tárgyalások óta eltelt fél év makrogazdasági fejleményeit tekintik át, illetve értékelik a költségvetési folyamatokat. Varga Mihály hiteltárgyalásokért felelős tárca nélküli miniszter az Országházban fogadta Thanos Arvanitist, az IMF küldöttségének vezetőjét, Irina Ivascsenkót, az IMF budapesti irodájának vezetőjét és Barbara Kauffmannt, az Európai Bizottság (EB) delegációjának vezetőjét. A delegáció az IMF éves, Magyarországról szóló országjelentését készíti elő, illetve a 2008-as hitelprogram utólagos ellenőrzését végzi. Egy-egy ilyen országlátogatáson a Valutaalap közgazdászai az ország gazdasági életében fontos szerepet betöltő szakemberekkel, kormánytagokkal, politikusokkal, jegybanki tisztviselőkkel, felügyeleti hatóságok vezetőivel, illetve a piaci szektor és a tudományos élet meghatározó szereplőivel egyeztetnek az ország gazdasági helyzetéről.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet